Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!

Brak opisu obrazka

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

 

Projekt „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!/Naše pohraničí – vážime si sebe a sousedů!” realizowany jest przez Gminę Biała oraz Město Albrechtice w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Programu INTERREG V-A Republika Polska – Czechy.

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o wspólnym obszarze poprzez aktywne uczestniczenie mieszkańców obu partnerskich gmin w wydarzeniach, które zwracają uwagę na walory miejsca zamieszkania oraz terenu pogranicza polsko-czeskiego. Realizacja wspólnych eventów (konkursy, wycieczki, szkolenie z zasad ruchu turystycznego, przyjmowanie gości z sąsiedniego kraju) zacieśni współpracę instytucjonalną między partnerskimi gminami oraz wzmocni integrację społeczności lokalnej w aspekcie transgranicznym i międzypokoleniowym. Tym samym projekt stanie się narzędziem eliminującym ujemne skutki nieświadomości społeczności lokalnej o atrakcyjności miejsca zamieszkania, zwróci uwagę na nieodkryte kierunki turystyki poznawczej. Będzie także promował zasady dobrego sąsiedztwa i ideę współpracy transgranicznej.

W ramach projektu przewidziano kilka działań z udziałem mieszkańców partnerskich gmin, z których warto skorzystać – dlatego już dziś zachęcamy do śledzenia informacji o akacjach projektu. Oprócz niezapomnianych wrażeń z wycieczek i nagród otrzymanych w konkursach, śladem projektu w dalszej promocji partnerskich gmin będą ulepszone strony internetowe w zakresie turystyki oraz album o Gminie Biała.

Informujemy ponadto, że całkowita wartość projektu wynosi: 21.312,35 euro, a na realizację projektu zawarto umowę o jego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie: 18.115,49 euro oraz z budżetu państwa polskiego w kwocie: 1.065,61 euro.


Pliki do pobrania:


PDFRegulamin - akcja międzypokoleniowa.pdf
PDFRegulamin - konkurs fotograficzny CZ.pdf
PDFRegulamin - konkurs fotograficzny PL.pdf
PDFRegulamin - konkurs na opis wycieczki.pdf


 

 • Wyniki konkursu na najciekawszy opis wycieczki do Města Albrechtice

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 20-09-2019 08:02
 • Seniorzy Gminy Biała poznawali czeskie pogranicze

  Brak opisu obrazka
  W ramach projektu „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!” seniorzy reprezentujący Gminę Biała odwiedzili partnerskie Město Albrechtice.
  Data publikacji: 22-08-2019 15:02
 • Polsko-czeskie spotkanie seniorów

  Brak opisu obrazka
  Pierwszego sierpnia naszą gminę odwiedziła kolejna grupa mieszkańców partnerskiego Města Albrechtice w ramach projektu „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!”.
  Data publikacji: 02-08-2019 22:43
 • Wyniki konkursów

  Brak opisu obrazka
  Rozstrzygnięto dwa konkursy w ramach projektu „Nasze pogranicze – doceniamy siebie i sąsiadów!”.
  Data publikacji: 24-07-2019 15:50
 • Poznajemy pogranicze! – wizyta młodzieży z Města Albrechtice

  Brak opisu obrazka
  W dniu 15.05.2019r. gościliśmy w naszej Gminie młodzież z partnerskiego Města Albrechtice. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej oraz zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Biała.
  Data publikacji: 20-05-2019 16:57
 • Poznajemy pogranicze! - wycieczka do Města Albrechtice

  Brak opisu obrazka
  W dniu 10.04.2019r. dzieci z Gminy Biała odwiedziły partnerskie Město Albrechtice. W wyjeździe wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej, w tym również liczna grupa reprezentantów "Akademii Piłkarskiej Biała".
  Data publikacji: 17-04-2019 10:11
Wersja XML